519 088 109 serwis@spde.pl

Firma IMPULS.TECH Sp.zo.o , której jesteśmy przedstawicielem wprowadziła na rynek rewolucyjne rozwiązanie w walce z kamieniem kotłowym.
Rozwiązaniem tym jest Generator Impulsów Elektromagnetycznych firmy IMPULS.TECH – szczegóły znajdą Państwo w pliku PDF do pobrania na stronie poświęconej uzdatnianiu wody.

Woda jest jednym z najbardziej kontrolowanych i opanowanych zasobów naturalnych. Mimo to, normy jakości wody oczyszczonej dopuszczają wysoki stopień twardości wody, zagrażający instalacjom wodnym i urządzeniom AGD, powodując ich niszczenie.

Klasycznym rozwiązaniem do walki z kamieniem kotłowym jest usuwanie go metodą chemiczną w stacji zmiękczania wody. Daje to możliwość wytrącenia kamienia z wody, lecz związane jest z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi i koniecznością uzupełniania soli. Dodatkowo koszt zakupu i montażu takiego urządzenia jest bardzo wysoki.

Kamień kotłowy – warstwa osadu węglanów wapnia (CaCO3) i magnezu (MgCO3) – powoduje straty energii cieplnej, bowiem zmniejsza sprawność kotłów i wymienników ciepła. Może powodować miejscowe niedogrzania (lub przegrzania), zmniejszenie przekroju rury, a nawet zanik przepływu. Rezultaltem są awarie instalacji, zmniejszenie ciśnienia, uszkodzenia pomp itp.

Kamień osadza się na wewnętrznych ściankach kotłów, czajników, garnków, bojlerów, na elementach podgrzewających wodę (np. na powierzchni grzałek elektrycznych) oraz w instalacjach, w których występuje gorąca para wodna.

Twarda woda może powodować różne usterki w urządzeniach elektrycznych, np. w pralce, czajniku elektrycznym, ekspresie do kawy itp…

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Proponowane modele dla średnic do 3″

Model Maksymalna średnica rury Przepływ Max. m 3/h Zdjęcie Urządzenia
WG-IMPULS MINI 1/4″ ~ 3/4″ pojedyncze
urządzenie AGD
WG-IMPULS EKO 1” 1 m3/h
WG-IMPULS 100 STANDARD 11/4 1,4 m3/h
WG-IMPULS DUO Należy podać średnicę
rury ciepłej i zimnej
na zamówienie
przy zapytaniu
podaj średnicę rury ciepłej i zimnej
WG-IMPULS 125 STANDARD  11/4 4,4 m3/h
WG-IMPULS 150 STANDARD 11/2 6,8 m3/h
WG-IMPULS 200 STANDARD 21/4 18 m3/h
WG-IMPULS 250 STANDARD 3″ 27 m3/h