ul. P. Wysockiego 20, 58-300 WAŁBRZYCH
519 088 109
serwis@spde.pl, siatkikocie@spde.pl

systemy nawadniania

Czy warto zdecydować  się na system automatycznego nawodnienia ogrodu?

Jeśli chcemy, aby nasz ogród zachował piękny wygląd, a kwiaty i inne rośliny prezentowały się okazale i dekoracyjnie, powinniśmy pamiętać o ich podlewaniu. Można to robić ręcznie, jednak dużo bardziej praktyczne jest automatyczne nawadnianie ogrodu. Dzięki systemom nawadniania podlewanie trawnika, drzew, krzewów i kwiatów w ogrodzie nie będzie zajmowało nam czasu, a rośliny dostaną odpowiednią dawkę wody w odpowiednim czasie

 

System automatycznego nawadniania ogrodu

Automatyczne nawadnianie ogrodu pozwala na redukcję zużycia wody o ok. 50 proc. w porównaniu do tradycyjnego podlewania ręcznego. Systemy nawadniania pozwalają dozować odpowiednią ilość wody dla poszczególnych roślin. Automatyczne nawadnianie może pracować także nocą – w czasie, gdy parowanie jest mniejsze. Innym sposobem na redukcję kosztów, które generuje podlewanie ogrodu, jest podłączenie systemu do własnej studni.

Bardzo ważnym aspektem działania takich systemów jest to, że nie wymagają praktycznie żadnej obsługi. Podlewanie odbywa się samoistnie, a za jego pracę odpowiada sterownik, który jest odpowiednio zaprogramowany. Poszczególne elementy systemu nawadniającego są zamontowane na stałe w gruncie i rozmieszczone tak, by nie trzeba było ich często przestawiać. 

 

Zapraszamy do obejrzenia przykładowej realizacji w zakresie montażu systemów nawadniania, którą wykonaliśmy w trakcie gruntownej rewitalizacji ogrodu w Ząbkowicach Śląskich.

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider