ul. P. Wysockiego 20, 58-300 WAŁBRZYCH
519 088 109
serwis@spde.pl, siatkikocie@spde.pl

zbiorniki na wodę deszczową

Zbieranie deszczówki, dlaczego warto to robić?

Podczas kilkuminutowego deszczu z dachu o powierzchni około 100 m2 można zebrać ponad 70 litrów wody opadowej. Czy to dużo? Zdecydowanie. Dla porównania – na umycie samochodu zużywamy jej około 60 litrów.

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Gromadzenie deszczówki staje się tym bardziej istotne, że coraz częściej odczuwamy efekty suszy, która od kilku lat dotyka niemal cały kraj. Gromadzenie wody opadowej może okazać się więc zabezpieczeniem i inwestycją. W trudnych okresach jej zapasy będą na wagę złota. W czasie ulewnego deszczu warto prześledzić co dzieje się z wodą, która jest nam darowana za darmo?! Warto tez zadać sobie pytanie, a później uzmysłowić w jak dużym stopniu wpływamy mniej lub bardziej świadomie na marnowanie tego drogocennego płynu.

Wszędobylskie i jakże modne chodniki oraz podjazdy wykonane z nieprzepuszczalnych tworzyw (kamień, beton) powodują, że cała ilość opadu spływa do kanalizacji i nie mamy z tego tytułu żadnego pożytku. Co więcej, obniżamy drastycznie poziom wód gruntowych, a tym samym mamy wymierny i świadomy wpływ na środowisko wokół nas. Woda zamiast wsiąkać w podłoże zostaje zmarnowana, niewykorzystana, tylko odprowadzona do ścieku.

Całe szczęście, że choć wolno to jednak człowiek wyciąga wnioski z tego co się dzieje.

Nasza świadomość dotycząca zagospodarowywania wody deszczowej jest w dalszym ciągu zbyt mała. Niewiele osób wie, że wodę deszczową można również wykorzystywać w gospodarstwie domowym a nie tylko do podlewania ogrodu czy mycia samochodu. Opracowane są już systemy pozwalające wpiąć się w instalacje domową w celu wykorzystania wody deszczowej np. do prania czy spłukiwania w toalecie.

OFERUJEMY Państwu gotowe rozwiązania dotyczące zagospodarowywania wody deszczowej firmy GRAF i GARANTIA.  W naszym sklepie stacjonarnym mogą Państwo zamówić i zobaczyć jak funkcjonują i wyglądają oferowane zbiorniki.

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami – poniżej katalogi do pobrania w wersji pdf

     

       

Potrzebują Państwo więcej informacji – zapraszamy do kontaktu!