ul. P. Wysockiego 20, 58-300 WAŁBRZYCH
519 088 109
serwis@spde.pl, siatkikocie@spde.pl

Odstraszanie gołębi metodami wizualnymi – prawda czy fałsz?

Odstraszanie gołębi metodami wizualnymi – prawda czy fałsz?

Czy odstraszanie gołębi metodami wizualnymi działa? Chciałem naocznie sprawdzić czy metody odstraszania gołębi przy użyciu atrap wizualnych jest efektywne, przeprowadziłem więc doświadczenie.

Prezentowane zdjęcia zostały zrobione na jednym z wałbrzyskich blokowisk. Na parapetach umieściłem atrapy kruków – naturalnych wrogów gołębi. Jak zapewne Państwo zauważyli, w obu przypadkach nasi bohaterowie – gołębie w ogóle nie przejmują się ich obecnością .


odstraszanie gołębi


odstraszanie gołębi 2


Na pierwszym zdjęciu mamy widoczną jedną atrapę (z prawej strony balkonu). Zdjęcie drugie przedstawia natomiast 2 atrapy. Pierwsza – na balustradzie balkonu z prawej, druga – na balkonie po lewej, a w środku nasi „przerażeni” bohaterowie.

Wniosek – odstraszanie gołębi metodami wizualnymi nie działa! Zatem jedyną skuteczną metodą zabezpieczenia naszych balkonów i okien przed ptakami jest montaż siatki zabezpieczającej oraz kolców (parapety, gzymsy, murki ogniowe).

Zapraszam więc do zapoznania się z ofertą zabezpieczeń przed ptakami i kontaktu – chętnie pomożemy pozbyć się natrętów 😉 Warto odwiedzić nas również na facebook’u – publikujemy ciekawe porady i informacje o bieżących promocjach.