ul. P. Wysockiego 20, 58-300 WAŁBRZYCH
519 088 109
serwis@spde.pl, siatkikocie@spde.pl

Uzdatnianie wody impulsem elektromagnetycznym

Uzdatnianie wody impulsem elektromagnetycznym

Uzdatnianie wody impulsem elektromagnetycznym to rewolucyjne rozwiązanie w walce z kamieniem kotłowym wprowadzone przez firmę IMPULS.TECH Sp. z o.o., której jesteśmy przedstawicielem. Mamy więc możliwość nie tylko szczegółowego zaprezentowania, ale również zaoferowania Państwu tej innowacyjnej technologii.

Szczegółowe informacje na temat Generatora Impulsów Elektromagnetycznych firmy IMPULS.TECH znajdą Państwo w pliku PDF, który udostępniamy do pobrania w zakładce poświęconej uzdatnianiu wody.

Uzdatnianie wody – dlaczego jest istotne?

Woda jest jednym z najbardziej kontrolowanych i opanowanych zasobów naturalnych, a mimo to normy jakości wody oczyszczonej dopuszczają wysoki stopień twardości wody, co niewątpliwie zagraża instalacjom wodnym i urządzeniom AGD, powodując ich niszczenie. W związku z tym, niezwykle ważne jest zapobieganie powstawaniu takiego problemu. Klasycznym rozwiązaniem, które stosuje wiele firm do walki z kamieniem kotłowym, jest usuwanie go metodą chemiczną w stacji zmiękczania wody. Dzięki temu istnieje możliwość wytrącenia kamienia z wody, ale związane jest to jednocześnie z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi i koniecznością uzupełniania soli. Warto jednak wspomnieć, że koszt zakupu i montażu takiego urządzenia jest bardzo wysoki.

Co to jest kamień kotłowy?

Kamień kotłowy to warstwa osadu węglanów wapnia (CaCO3) i magnezu (MgCO3). Z uwagi na fakt, że związek taki szybko się osadza, zmniejsza sprawność kotłów i wymienników ciepła, powodując tym samym straty energii cieplnej. Może to również powodować miejscowe niedogrzania (lub przegrzania), zmniejszenie przekroju rury, a nawet zanik przepływu. W wyniku tego powstają awarie instalacji, następuje zmniejszenie ciśnienia oraz uszkodzenia pomp. Istotne jest więc podejmowanie wszelkich kroków, które mogą zapobiegać takim sytuacjom. Bez wątpienia właściwym działaniem jest uzdatnianie wody!

Uzdatnianie wody wpływa na oszczędność kosztów!

Kamień osadza się na wewnętrznych ściankach urządzeń takich jak kotły, czajniki, garnki i bojlery, a także elementy podgrzewające wodę m.in. na powierzchni grzałek elektrycznych oraz w instalacjach, w których występuje gorąca para wodna. Nic więc dziwnego, że doprowadza do ich wadliwego działania lub uszkodzenia, a tym samym – ponoszenia przez nas kosztów naprawy lub ponownego zakupu. Twarda woda może powodować różne usterki w pralce, czajniku elektrycznym, ekspresie do kawy, dlatego warto zapobiegać jego powstawaniu. Dzięki temu unikniemy strat i niepotrzebnego wydawania pieniędzy! Warto więc zapoznać się z ofertą, którą dla Państwa przygotowaliśmy i działać, póki nie jest za późno! Poniżej prezentujemy najbardziej efektywne modele dla średnic do 3″, jeśli jednak mają Państwo pytania lub wątpliwości – zapraszamy do kontaktu.

Uzdatnianie wody impulsem elektromagnetyczny jest bez wątpienia rozwiązaniem, dzięki któremu podniesie się jakość Państwa życia!

Model Maksymalna średnica rury Przepływ Max. m 3/h Zdjęcie Urządzenia
WG-IMPULS MINI 1/4″ ~ 3/4″ pojedyncze
urządzenie AGD
WG-IMPULS EKO 1” 1 m3/h
WG-IMPULS 100 STANDARD 11/4 1,4 m3/h
WG-IMPULS DUO Należy podać średnicę
rury ciepłej i zimnej
na zamówienie
przy zapytaniu
podaj średnicę rury ciepłej i zimnej
WG-IMPULS 125 STANDARD  11/4 4,4 m3/h
WG-IMPULS 150 STANDARD 11/2 6,8 m3/h
WG-IMPULS 200 STANDARD 21/4 18 m3/h
WG-IMPULS 250 STANDARD 3″ 27 m3/h